Nasze konie

Nasze konie są przygotowane do pracy zarówno z początkującymi jak i z doświadczonymi miłośnikami koni. Mają łagodne usposobienie, są przyjacielskie i obeznane z terenem.

Drawka

Mocnej budowy, grzeczna i zrównoważona klacz. Troskliwa mama Drachmy i Drakusia. Drawka wykazuje cechy przywódcze w stadzie. W stosunku do ludzi natomiast jest bardzo przyjaźnie nastawiona. Doświadczona, spokojna i posłuszna zarówno w terenie jak i na placu. Idealna dla początkujących – wyrozumiała i cierpliwa. Klacz wszechstronna, bez problemu podejmuje wszelkie wyzwania: skoki, woda, a zimą kuligi, czy narty.

Drako

Synek Drawki zwany „Rudy”. Nasz etatowy fiord, łagodny i cierpliwy podczas pracy na lonży. Zaznajomiony z podstawowymi ćwiczeniami woltyżerskimi – wymyślne figury jeźdźca na jego grzbiecie nie robią na nim wrażenia. Jest koniem z rodzaju „nieprzemęczających się pracą”, jeśli nie musi woli nie tracić swojej cennej energii. Ma to swoje zalety, jeśli siedzi na nim osoba, której nie zależy na natychmiastowej reakcji i prędkości. Rudy świat najchętniej poznaje przez pyskJ Poprzez dokładne przeżucie „bada” ogłowia, siodła, wiadra i wszystkie inne przedmioty zostawione choć na chwile w zasięgu pyszczka. 😉

Drachma

Córka naszej Draweczki. Młoda klacz bardzo miła i grzeczna, lgnąca do ludzi i pieszczot. Dopiero rozpoczyna swoją karierę jeździecką, na razie chodzi głównie w tereny i tylko pod doświadczonymi jeźdźcami. Ma za sobą także pierwszego Hubertusa.

Mig

Zwany „Misiek”. Odważny towarzysz przejażdżek terenowych. Uwielbia galopady po otwartych przestrzeniach, lubi też się ścigać, gdy da mu się taką możliwość, ale nie lubi być wyprzedzany. Misiek ma świetnie opanowaną sztuczkę drapania się po nodze w ruchu(nawet w galopie). Kiedy jest znudzony i zapomina, że kopytka trzeba podnosić potrafi potknąć się na prostej drodze. Drażnią go natrętne owady, a wiosną – kolorowe motyle. Jest dobrym „nawigatorem” w terenie – zawsze wie, w którą dróżkę skręcić by jak najszybciej dotrzeć do domu.

Polinezja

Klacz huculska bardzo grzeczna, spokojna i mądra. Chętnie współpracuje nawet z bardzo małymi dziećmi. Można na niej bezpiecznie jeździć zarówno w siodle jak i na oklep. Świetna w pracy na lonży i przy wszystkich ćwiczeniach woltyżerskich. W galopie jest jak wyścigówka, mimo małego wzrostu doskonale dorównuje innym koniom, a to dzięki niesamowitej zwinności i szybkości.

Piksel

Młody wałach huculski, synek Polinezji. Jest na początku swojej drogi jeździeckiej, która zapowiada się obiecująco. Dobrze radzi sobie również w nauce powożenia. Grzeczny i spokojny przy zabiegach pielęgnacyjnych.

Amor

Amorek to kuc szetlandzki. Uroczy rozrabiaka został mianowany maskotką naszej stajni. Mały spryciarz, zawsze znajdzie sposób, żeby dostać się do lepszych kąsków na pastwisku będących poza zasięgiem większych koni. Jest małym figlarnym konikiem, pełnym temperamentu i wigoru. Na wybiegu mobilizuje stado do ruchu, startując już od stajni