Rajdy konne

Rajd konny przeznaczony jest dla miłośników koni i jazdy konnej, którzy pragną nie tylko jeździć konno, ale także przeżyć niezapomnianą przygodę. Polecany jest szczególnie dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Rajd to nie tyko czas spędzony w siodle, to także codzienne obcowanie i opieka nad końmi: karmienie, czyszczenie i pielęgnacja kopyt.

Trasę rajdu wybieramy tak by stworzyć bezpieczne warunki dla ludzi i koni. Stopień jej trudności dobieramy do umiejętności uczestników. Przemieszczamy się głównie drogami polnymi i leśnymi duktami, a napotkane przeszkody naturalne zwiększają atrakcyjność wyznaczonej trasy. Przez cały czas podróży towarzyszy nam wykwalifikowany instruktor i przodownik turystyki jeździeckiej PTTK.

Rajd zaczyna się od starannego przygotowania się do wyprawy: omawiamy trasę, przydzielamy konie, przygotowujemy sprzęt, starannie czyścimy wierzchowce.

Podczas rajdu wszystkie zadania wykonywane są przez samych uczestników. Wszyscy włączani są do wykonywania prac obozowych: rozbijania namiotów, gotowania czy porządkowania. Czas wolny spędzamy wspólnie na grach, zabawach, kąpielach, wygrzewaniu się na słońcu lub po prostu leniuchowaniu na świeżym powietrzu.

Nasze rajdy to niezapomniana przygoda dla każdego miłośnika koni. Zapraszamy!