O nas

Serdecznie witam na stronie internetowej Gospodarstwa Agroturystycznego „Stajnia Krzyżówki”. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcam do przyjazdu!

Nasze gospodarstwo agroturystyczne istnieje od 1997 roku. Położone jest w malowniczej okolicy w miejscowości Krzyżówki w odległości 20 km od Kalisza na terenie Krajobrazu Chronionego Doliny Rzeki Swędrni. Miejscowość ta uznana została już przed wojną za teren letniskowy ze względu na panujący w niej mikroklimat. Otoczone jest pięknymi lasami, co daje możliwość jazdy konnej w terenie. Niedaleko (ok. 2km) znajduje się sztuczny zbiornik wodny „Murowaniec” – raj dla wędkarzy. Okoliczne lasy natomiast jesienią zapewniają obfite grzybobrania.

Zapraszamy na lekcje jazdy konnej od podstaw, pod okiem wykwalifikowanego instruktora i przodownika turystyki jeździeckiej PTTK. „Stajnia Krzyżówki” ma w swojej ofercie również pensjonat dla koni.

Nasze gospodarstwo cieszy się popularnością wśród rodzin z dziećmi, ponieważ oprócz koni mieszkają w nim inne przyjazne zwierzęta. Oferujemy więc również możliwość przyjazdu z własnym zwierzakiem.

Do dyspozycji gości na terenie gospodarstwa znajduje się miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci.

Oferujemy Państwu wypoczynek i dobrą zabawę w przyjaznej atmosferze.

Działalność prowadzona jest całorocznie, dlatego zapraszamy Państwa do obcowania z przyrodą i czerpania z niej przyjemności o każdej porze roku.

Zofia Bień